FC Volendam wint dankzij gouden wissels in slotfase van Helmond Sport

FC Volendam - Helmond Sport: 3 - 1 (1 - 1)

28 februari 2025 / Keuken Kampioen Divisie

FC Volendam heeft de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport met 3 - 1 gewonnen. De Volendammers kwamen in de eerste helft op voorsprong via Robert Mühren, maar zagen die voorsprong vlak voor rust tenietgedaan worden door een treffer van Helgi Ingason. In de tweede helft bleef het lange tijd spannend, tot Aurelio Oehlers een kwartier voor tijd de 2 - 1 binnenschoot na knap voorbereidend werk van Jamie Jacobs en Silvinho Esajas. In de slotfase was het opnieuw Oehlers die het net vond, ditmaal na een fraaie assist van Esajas. Dankzij de twee treffers van de invaller trok FC Volendam de overwinning over de streep en bleven de drie punten in het Kras Stadion.

De wedstrijd was amper drie minuten oud toen het al bijna mis ging voor FC Volendam. Een slordige bal belandde plots voor de voeten van Amin Doudah, die oog in oog met de keeper verscheen. Het doel lag open, maar Doudah kreeg zijn vizier niet op scherp en zag zijn inzet naast het doel verdwijnen. Nog geen vijf minuten later was het opnieuw Doudah die voor gevaar zorgde. Zijn voorzet werd door Xavier Mbuyamba bijna in eigen doel gewerkt. Het was een vroege waarschuwing voor FC Volendam, dat moeite had om grip te krijgen op de wedstrijd.

Toch kreeg Volendam halverwege de eerste helft een uitgelezen kans om de ban te breken. Mühren bediende Brandley Kuwas met een subtiel steekballetje, waarna Kuwas beheerst afrondde. Het Volendamse juichen was echter van korte duur; de grensrechter had buitenspel geconstateerd. Even later was het opnieuw Mühren die zijn klasse liet zien. Uit het niets nam hij een hoge bal uit de lucht en haalde direct verwoestend uit. Keeper Wouter van der Steen redde knap met een reflex en hield Helmond op de been.

Mühren opent de score

Na een rommelige fase viel de openingstreffer een kwartier voor rust alsnog. Yannick Leliendal kreeg de bal op de flank en slingerde hem voor het doel. De Helmond-keeper leek de bal simpel uit de lucht te kunnen plukken, maar Mühren was hem nét te snel af: 1 – 0. Met de voorsprong groeide Volendam in de wedstrijd en kreeg het opnieuw een grote kans. Bilal Ould-Chikh stuurde Henk Veerman de diepte in, maar die schoot gehaast naast.

Vlak voor rust was Mbuyamba nog dichtbij de 2 – 0 met een harde kopbal uit een corner, maar uitgerekend Mühren stond in de weg. Tot overmaat van ramp viel in de extra tijd alsnog de gelijkmaker. Anthony van den Hurk kopte eerst op Kayne van Oevelen, maar in de rebound tikte Ingason alsnog binnen. Zo gingen beide ploegen met 1 – 1 de kleedkamers in na een enerverende eerste helft.

Helmond Sport weer sterk begonnen

Beide ploegen begonnen ongewijzigd aan het tweede bedrijf, maar FC Volendam werd al snel gedwongen om te wisselen. Slechts twee minuten na rust moest Mühren het veld verlaten, waardoor Jamie Jacobs zich klaar mocht maken om in te vallen. Direct daarna diende zich een uitstekende kans aan voor de thuisploeg. Ould-Chikh slingerde de bal uit een vrije trap gevaarlijk voor het doel, maar tot ieders verbazing ging de bal voorbij aan vriend en vijand en rolde uiteindelijk over de achterlijn.

Helmond Sport trok zich daar weinig van aan en ging verder waar het in de eerste helft mee was begonnen: opportunistisch en met lef op zoek naar een treffer. Sem Dekkers kreeg de bal plotseling voor zijn voeten na een afgeslagen corner en lobde het leer slim over de Volendamse verdediging. Aan de andere kant van die pass stond Van den Hurk, die de bal niet goed raakte om hem richting het doel te krijgen. Het was een nieuwe waarschuwing voor FC Volendam, dat zichtbaar worstelde om grip te krijgen op de tweede helft.

Met nog een halfuur te spelen zorgde Ould-Chikh opnieuw voor gevaar. Hij ontving de bal van Déron Payne en probeerde de Helmondse keeper te verrassen met een listig schot in de korte hoek. De doelman was echter alert en kon de bal eenvoudig klemmen. Helmond Sport bleef ondertussen de bovenliggende partij. Na slordig balverlies van De Haan kreeg Dario Sits alle tijd om net buiten de zestien uit te halen, maar zijn zwakke schuiver was een eenvoudige prooi voor doelman Van Oevelen.

Oehlers de verlosser

Toch was het FC Volendam dat een kwartier voor tijd de leiding nam. Veerman vocht zich knap langs zijn tegenstander en haalde de achterlijn. Zijn voorzet belandde bij Jacobs, die slim teruglegde op de penaltystip. Daar schermde Esajas de bal perfect af, waardoor de inlopende Oehlers hard raak kon schieten en de thuisploeg de voorsprong kon brengen. Het doelpunt gaf FC Volendam nieuw vertrouwen. Kort daarna slingerde Ould-Chikh de bal uit een vrije trap opnieuw op het hoofd van Veerman, die dit keer recht in de handen van de keeper kopte.

De gouden wissels van trainer Rick Kruys beslisten de wedstrijd definitief in de slotfase. Eén minuut voor tijd stuurde Ould-Chikh met een fraaie pass Esajas diep. Hij twijfelde geen moment en legde de bal direct breed op Oehlers. Met een schijnbeweging omspeelde hij de keeper en tikte de bal beheerst binnen. Dat doelpunt bepaalde direct de eindstand: 3 – 1.

Top Oss uit

Volgende week vrijdag 7 maart 20:00 uur, trapt FC Volendam af voor de uitwedstrijd tegen Top Oss in het Frans Heesen Stadion.

Scoreverloop:
29' Robert Mühren 1 – 0
45+1' Helgi Ingason 1 – 1
75' Aurelio Oehlers 2 – 1
89' Aurelio Oehlers 3 – 1

Gele kaarten:
Déron Payne. Alen Dizdarevic (Helmond Sport)

Opstelling FC Volendam: Kayne van Oevelen; Déron Payne, Xavier Mbuyamba, Mawouna Amevor, Yannick Leliendal; Nordin Bukala, Robert Mühren (48. Jamie Jacobs), Milan de Haan (72. Aurelio Oehlers); Bilal Ould-Chikh, Henk Veerman (90+2. Mauro Zijlstra), Brandley Kuwas (72. Silvinho Esajas).

Opstelling Helmond Sport: Wouter van der steen; Sem Dekkers, Redouane Halhal, Jonas Scholz, Amir Absalem; helgi Ingason (63. Théo Golliard), Alen Dizdarevic (Tobias Pachonik), Amin Doudah (Axl van Himbeeck); Lennerd Daneels, Anthony van den Hurk (63. Dario Sits), Tarik Essakkati (85. Justin Ogenia).

Tekst: Ruben Porsius
Foto's: Fred Rotgans




Laatste nieuws