Volendammers sluiten kalenderjaar af met verliespartij tegen Sparta Rotterdam

FC Volendam - Sparta Rotterdam: 0 - 1 (0 - 0)

21 december 2025 / Eredivisie

FC Volendam heeft het laatste duel van 2025 met een nederlaag afgesloten. Tegen Sparta Rotterdam werd het 0 - 1. Een rake strafschop van Tobias Lauritsen besliste het duel terecht in het voordeel van de bezoekers. 

De openingsfase in het Kras Stadion verliep gelijkwaardig. Beide ploegen zochten de aanval, maar kwamen niet tot grote mogelijkheden. Lauritsen zorgde met een kopbal binnen de eerste tien minuten voor het enige gevaar. Zijn inzet vloog over het doel heen. Mitchell van Bergen kreeg na dertien minuten de grootste kans van het eerste kwartier. Hij kreeg de bal voor zijn voeten via doelman Kayne van Oevelen, maar de sluitpost kon de inzet van de aanvaller keren.

Het was tot minuut 24 wachten tot FC Volendam de eerste echte mogelijkheid van het duel kreeg. Nordin Bukala maakte een combinatie met Henk Veerman, waarna het schot van de middenvelder werd gekeerd door doelman Joel Drommel. Aan de andere kant was Nick Verschuren belangrijk. De verdediger gooide zich voor een schot van Ayoni Santos, waardoor de voorsprong voor de bezoekers uitbleef. 

Weinig mogelijkheden

De kansen bleven daarna komen voor Sparta Rotterdam. Steeds zat er een verdedigend been van FC Volendam tussen, waardoor de Kasteelheren hun aanvalslust niet beloond zagen worden met een treffer. Bijna viel de goal wel aan de andere kant, toen Veerman het probeerde in de korte hoek. Zijn inzet kuste de buitenkant van de paal. Ook Brandley Kuwas waagde een poging, maar zijn inzet was voor Drommel. 

De tweede helft begon met opgelucht ademhalen, toen Van Oevelen een harde vrije trap van Julian Baas keerde. De goalie moest kort daarna opneuw ingrijpen, toen invaller Lushandry Martes een poging waagde. De Volendammers bleven het moeilijk houden met de gasten uit Rotterdam en kwamen zelf nauwelijks tot kansen. 

Slotfase

De laatste twintig minuten van het duel werden ingeluid met een mogelijkheid voor Gibson Yah, die zijn kans geblokkeerd zag worden door een verdediger. Uit de hoekschop kort daarna kopte Xavier Mbuyamba de bal in de handen van Drommel. Uiteindelijk kreeg Sparta Rotterdam tien minuten voor tijd de verdiende 0 - 1 voorsprong. Uit een strafschop van Lauritsen werd gescoord. 

In de slotfase ging de ploeg van Rick Kruys nog op jacht naar de gelijkmaker. Precious Ugwu waagde een poging, maar zag Drommel redding brengen. 

Winterstop & AZ-uit

FC Volendam gaat de winterstop in. Op zaterdag 10 januari wordt de competitie hervat met een uitduel tegen AZ. De aftrap in Alkmaar is om 16:30 uur.

Scoreverloop:
80' Tobias Lauritsen 0 - 1

FC Volendam: Kayne van Oevelen; Déron Payne (46. Precious Ugwu), Mawouna Amevor, Nick Verschuren, Yannick Leliendal; Gibson Yah (87. Aaron Meijers), Nordin Bukala (63. Xavier Mbuyamba), Brandley Kuwas (63. Joel Ideho); Aurelio Oehlers, Henk Veerman, Ozan Kökcü (81. Robert Mühren).

Sparta Rotterdam: Joel Drommel; Shurandy Sambo (46. Lushendry Martes), Marvin Young, Bruno Martins Indi (75. Mike Kleijn), Teo Quintero; Julian Baas, Joshua Kitolano, Ayoni Santos (75. Lance Duijvestijn); Mitchell van Bergen (75. Ayoub Oufkir), Tobias Lauritsen, Shunsuke Mito.

Tekst: FC Volendam
Foto's: Jan Mulder






Laatste nieuws