Volendammers trekken eerste zege over de streep tegen PEC Zwolle

FC Volendam - PEC Zwolle 2 - 1 (1 - 1)

27 september 2025 / Eredivisie

FC Volendam heeft de eerste zege van het seizoen geboekt. In het eigen Kras Stadion werd PEC Zwolle met 2 - 1 verslagen. Henk Veerman en Brandley Kuwas tekenden voor de Volendamse treffers. Kaj de Rooij scoorde namens de bezoekers.

De gasten uit Zwolle begonnen goed aan het duel en hadden de eerste minuten het meeste balbezit. Toch was het FC Volendam dat de eerste echte kans van de wedstrijd kreeg. Uit een goede vrije trap van Robin van Cruijsen kopte Nordin Bukala naast. Het was direct het startsein van een betere Volendamse fase, met meer balbezit. De volgende mogelijkheid in die fase kwam ook van Bukala. Na een goed overstapje van Ideho schoot de middenvelder via een verdediger de bal naast het doel.

Na een ruime twintig minuten werd voor het eerst dit duel het net gevonden. Henk Veerman rondde goed af na een steekbal, maar deed dat in buitenspelpositie. De treffer ging dus niet door. Kort daarna kregen ook de Zwollenaren hun eerste echte grote kans van deze wedstrijd. De bal viel bij de tweede paal voor Kaj de Rooij, die hoog over schoot. Dat was maar goed ook, want uit de volgende aanval wisten de Volendammers de voorsprong bij elkaar te spelen. Een voorzet van Joel Ideho kon worden ingetikt door Veerman. 

Tegentreffer uit het niets

Ook na de eerste treffer bleef gezocht worden naar doelpunten. Precious Ugwu was bijna de gelukkige, maar via een Zwols been eindigde zijn inzet op de paal. De rebound van Ideho ging hoog over. Voor rust probeerde ook PEC Zwolle het nog maar eens, maar een afstandschot van Koen Kostons ging nipt over het doel van Kayne van Oevelen. Toch werd de gelijkmaker gevonden. Uit het niets viel de bal bij de tweede paal, waardoor De Rooij binnen kon schieten. Zo gingen beide ploegen de kleedkamer in met 1 - 1.

De eerste kans van de tweede helft kwam ook van PEC Zwolle. Invaller David Voute probeerde het van afstand, maar zag zijn schot naast het doel vliegen. Datzelfde gold voor Jan Faberski, die ook maar eens een poging ondernam. Aan de andere kant was het Veerman met een mogelijkheid, maar hij raakte de bal verkeerd en zag deze naast rollen. Toch werd de voorsprong gevonden. Na een diepe bal op Van Cruijsen, die zijn man met een mooie actie voorbijkwam, kon de middenvelder breed leggen. De meegelopen Brandley Kuwas kon binnentikken.

Zenuwachtige slotfase

Richting de slotfase gingen de Zwollenaren opzoek naar de gelijkmaker. Een poging ging via een Volendams hoofd over de achterlijn, na een schot van Ryan Thomas. Aan de andere kant moesten de Volendammers zien te gaan profiteren van de ruimtes, maar een schotkans van Bukala ging naast het doel. De laatste tien minuten werden ingeluid met een goede redding van Van Oevelen, op een hard Zwols schot. 

De slotfase werd goed doorstaan, waardoor FC Volendam de eerste overwinning over de streep wist te trekken. Een belangrijke driepunter voor de ploeg van Rick Kruys.

Fortuna Sittard-uit

FC Volendam speelt volgende week het laatste duel voor de volgende interlandbreak. De oranjehemden gaan dan op bezoek bij Fortuna Sittard. De aftrap is zaterdagavond om 18:45 uur.

Scoreverloop:
27' Henk Veerman 1 - 0
45' Kaj de Rooij 1 - 1 
56' Brandley Kuwas 2 - 1

Opstelling FC Volendam: Kayne van Oevelen; Precious Ugwu, Mawouna Amevor, Nick Verschuren, Yannick Leliendal; Alex Plat (57. Gibson Yah), Nordin Bukala (73. Aurelio Oehlers), Robin van Cruijsen (81. Xavier Mbuyamba); Brandley Kuwas, Henk Veerman (81. Robert Mühren), Joel Ideho (73. Ozan Kökcü).

Opstelling PEC Zwolle: Tom de Graaff; Sherel Floranus, Oliver Aertssen (46. David Voute/86. Thomas Buitink), Anselmo Garcia MacNulty, Simon Graves; Ryan Thomas, Thijs Oosting (86. Jadiel Pereira da Gama), Shola Shoretire (63. Dylan Mbayo); Jan Faberski (63. Tristan Gooijer), Koen Kostons, Kaj de Rooij.

Tekst: Rick Sinnige
Foto's: Jan Mulder


Laatste nieuws